Vodafone Telefon Kapalıyken Arayanları ‘Arayan Kim’ Servisi İle Nasıl Öğrenirim?

Vodafone, 2016 yılında aboneleri için ücretli olarak cep telefonları kapalıyken ya da ulaşılmaz durumdayken kimin aradığını SMS yoluyla haber veren bir servis başlattı. Geçmişte ücretsiz olan bu hizmeti operatörler son dönemlerde ücretli yapsalar da arayan kim servisi ile Vodafone hat sahipleri cüzi bir fiyat karşılığında kendilerini hangi numara aramış öğrenme şansına sahip oldular. Arayan kim servisi ile telefon kapalıyken kim aramış, hangi saatte ve kaç defa aramış sorularının cevabını öğrenmek mümkün. 

 

Arayan kim servisi, ücretli olmakla beraber taahhüt gerektirmiyor. Yani istediğiniz zaman herhangi bir ücret ödemeden aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Arayan kim hizmetini kullandığınız takdirde her ay 2 tl karşılığında servisiniz kendini yeniliyor. Bu hizmetten bireysel ve kurumsal tüm hat sahipleri yararlanabiliyorlar.

 

Ayrıca Yeni Abone Kampanyası kapsamında bireysel hatta sahip kişiler arayan kim servisinden 30 gün boyunca ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Bu aboneler 30 günün sonunda arayan kim servisinin devam etmesini istedikleri takdirde 10 gün daha ücretsiz kullanmaya devam edebiliyorlar. 10 günlük ücretsiz kullanım süresinin sonunda ücretlendirme tüm vergiler dahil aylık 2 tl olarak tahsil ediliyor.

 

Vodafone Arayan Kim Nasıl Öğrenilir?

Arayan kim servisine abone olmak isteyen Vodafone hat sahipleri sadece bir kısa mesajla aboneliklerini başlatabilirler.

 

Bunun için:

  • “ARAYANKIM” yazıp 8000’a SMS göndermek yeterlidir.

Arayan kim mesajı

  • Mesaj gönderildikten sonra size arayan kim servisi üyeliğini onaylamanız için bir mesaj gelecektir. Gelen mesajı büyük harflerle “ONAY” yazarak cevaplayın. Onay mesajını gönderdikten sonra arayan kim servisi aktif olmaya başlayacaktır.

Arayanı bil onay mesajı

Beni arayanları nasıl öğrenebilirim?

Telefonunuzu açtığınızda size “Arayan Kim Servisi” tarafından bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu servis, telefonunuzun kapalı veya ulaşılmaz olduğu durumlarda, rehberinizde kayıtlı olan ya da olmayan her numarayı size bildirecektir.

 

Aboneliğinizi iptal etmek isterseniz:

  • Cep telefonunuzdan İPTAL ARAYAN KIM yazıp 8000’e SMS göndermeniz yeterlidir.

 

Arayan kim bilgilenidirme mesajı abone olduğunuz halde gelmiyorsa bu sorunu çözmek için:

  • Telefonunuzun arama kısmına **62*05463501033# yazın ve arama tuşuna basın.
  • Bu şekilde arayan kim hizmetini tekrar sorgulayarak aktif hale getirmiş olursunuz.
  • Eğer bu yöntemi denediğiniz halde bilgilendirme mesajlarını alamıyorsanız Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu bildirmeniz ve yardım talep etmeniz gerekmektedir.

 

Vodafone Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetlerine bağlanmak için Vodafone hattınızdan 542’yi, diğer operatörlerden ise (0) 542 542 0000’ı arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arama ücreti eğer üye olduğunuz pakette dakika hakkınız varsa bu hakkınızdan düşülür, yoksa tarifenizin yurtiçi kullanım ücretinden tahsil edilir. Dilerseniz herhangi bir Vodafone şubesine giderek de sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.