Twitter mobil IOS ve Android

Her kesimden insanı bir arada buluşturması ve çok farklı amaçlar için kullanılması sebebiyle sıklıkla kullanılan sosyal medya platformları içinde en çok ilgi gören platform olan Twitter yeni gelen bir güncelleme ile birlikte farklı sosyal medya platformlarında da yaşanmakta olan nefret söylemleri sorununa çözüm getirdi. Her türlü hakaret, küfür ve sözlü taciz olarak değerlendirilebilecek yazıların doğrudan engellenmesi mümkün olabilecek. Bu tür durumların daha sonradan ortaya çıkardığı hukuki ve psikolojik açıdan tüm sonuçlara karşı da bir önlem niteliği taşıyan bu güncellemenin kararları ile birlikte bildirim alma da filtrelenebiliyor. Tüm bunları yapabilmede doğrulanmamış hesaplardan gelen bildirimler üzerinde değişiklikler yapmak çok daha kolay olacak.

Twitter’da 140 Karakter Sınırı Esnedi!

İlk ortaya çıktığı zamanlardan beri kullanıcıların sadece 140 karakter kadar bir yazı yazmasına olanak tanıyan Twitter yeni gelen bir güncelleme ile bununla ilgili olarak düzenleme yaptı. Buna göre @ işaretinden sonra gelen kullanıcı adlarının yazılı olduğu kısımlar artık 140 karaktere dahil edilmeyecek. Özellikle uzun kullanıcı adlarına sahip olan kullanıcılara ya da gruplara mesaj atarken 140 karakterden çok azını kişilere bırakan bu sorun artık tamamen ortadan kalktı. Güncelleme ile gelen bu yeni özellik beraberinde mesaj kutusunun daha etkin kullanılabilmesi için yazılacak tweetlerin üzerinde kişi isimlerinin yer almasını sağlayacak. Bununla beraber tweetler okunurken de aynı şekilde @ ile başlayan kullanıcı adları mesajların üzerinde gözükecek.

Twitter’a Canlı Yayın Özelliği Geliyor!

Daha önce Periscope uygulaması ile birlikte canlı yayın platformu olarak kullanılmaya başlanan Twitter artık Periscope’un dışında 7 gün 24 saat boyunca canlı yayın yapılabilecek olan bir platforma dönüşecek. Markalar tarafından üretilecek olan içeriklerin yayınlanacağı bu site aynı zamanda bir canlı yayın servisi olarak da işleyecek. Canlı yayın konusunda en ilgi çeken kısım ise Twitter’ın da duyurduğu haber yayınları olacak. Twitter’ın bununla ilgili olarak Bloomberg’le anlaşmaya vardığı da ayrıca duyuruldu. Aktif kullanıcı sayısının 9 milyonu geçtiği platformda bu özelliklerle beraber daha çok kullanıcının aktif olarak Twitter’ı kullanması bekleniyor.