Türk Telekom Ödemeli Arama Nedir?

turk telekom odemeli arama nasil yapilir

Türk Telekom müşterileri hatlarında bakiye kalmadıkları zaman ya da faturalarını ödeyemediklerinde arama yapmak zorunda olduklarında ödemeli arama yapabilme şansına sahiptir. Türk Telekom ödemeli arama yapılması için aranacak numaranın da Türk Telekom hattı olması gerekir.

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom ödemeli arama imkanından yararlanmak için cep telefonlarınızın mesaj bölümüne ödemeli aramak istediğiniz kişinin numarasını yazarak 9696’ya kısa mesaj göndermeniz gerekir. Bunun dışında cep telefonlarının arama bölümünden 135 numarasının tuşlanıp ardından ödemeli aramak istenilen numaranın başına 0 rakamı koymadan yazıp en sonuna “#” sembolünü ekledikten sonra karşı tarafı ödemeli olarak arayabilirsiniz.

Ödemeli Arama Servisini kullanmak isteyenler ise ödemeli aranacak numaranın başına 9696 rakamını yazmaları gerekir. İşlemlerin yapılmasından sonra karşı tarafın cep telefonuna ödemeli olarak arandığının bilgisi kısa mesaj olarak gelecektir. Karşı tarafın ödemeli aramayı kabul etmesi durumunda konuşma imkanını elde etmiş olacaksınız.

Türk Telekom Beni Ara Yöntemi Nasıl Çalışır?

Türk Telekom Beni Ara yönteminin kullanıma yolları aşağıda adım adım anlatılmaktadır:

  • Beni Ara yöntemi ile ödemeli arama yapmak isteyenler öncelikle ödemeli aranacak kişinin numarasını yazarak 9696’ya SMS göndermelidir.
  • Aynı zamanda cep telefonunuzun arama bölümüne 9696 numarasını tuşlayın ve daha sonra ödemeli aramak istediğiniz kişinin numarasını yazın. Daha sonra arama tuşuna basarak karşı tarafı arayın. Bu sayede karşı tarafa bir onay mesajı gitmiş olacaktır.

Türk Telekom Ödemeli Aramaya Nasıl Açılır?

Türk Telekom ödemeli aramaya hattının açılması için öncelikle *125*1# numarasını cep telefonlarınızdan tuşlamanız gerekir. Aynı zamanda cep telefonlarınızdan “AC” yazarak 5767’ye kısa mesaj atmanız gerekir. Bununla birlikte “AC” yazılıp 5559400008’e SMS gönderilebilir.

Türk Telekom Ödemeli Aramaya Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom ödemeli arama servisinden yararlanmak istemeyenler ilk olarak *125*0# numarasını tuşlamalıdır. Aynı zamanda cep telefonların mesaj bölümünden “IPTAL” yazılarak 5767’ye kısa mesaj gönderilmelidir. Türk Telekom müşterisi olmayanlar da cep telefonlarının mesaj bölümüne “IPTAL” yazıp 5559440008’e SMS göndermelidir.

Türk Telekom Self İle Nasıl Ödemeli Aranır?

Türk Telekom Self mobil hattına sahip olanlar Ödemeli Arama Servisi’nden yararlanabilme imkanını elde eder. Bu tarifeyi kullanan hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri istedikleri kişiyi ödemeli olarak arayabilecektir. Bu sayede karşı tarafın ödemeli aramayı onaylaması durumunda konuşma dakikasına göre ücretlendirmeyi ödeyecektir.

Türk Telekom Self mobil hat ile ödemeli aramak için öncelikle ödemeli aranacak kişinin cep telefon numarası yazılarak 9696’ya mesaj gönderilmelidir. Bunun dışında 135 numarasını tuşlayarak ödemeli aramak istediğiniz kişinin numarasının başına 0 rakamını koymadan numarasını yazın ve numaranın sonuna “#” sembolünü ekleyin.

İşlemlerin yapılmasının hemen ardından karşı tarafa ödemeli arandığına dair sesli mesaj gelecektir. Bu mesajı kabul ettikten sonra konuşma şansını elde edeceksiniz. Ödemeli aranan kişilerinin hattında kullanım hakları varsa konuşmalar dakikalardan düşecektir. Fakat karşı tarafın da kullanım hakları bittiğinde tarifesi üzerinden konuşulan dakikaya göre ücretlendirme yapılacaktır.

PTTcell tarifeleri nelerdir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türk Telekom Ödemeli Çağrılar Engellenir Mi?

Türk Telekom ödemeli arama yapılan kişiyi engellemek mümkündür. Özellikle tanımadığınız bir kişiden veya sevmediğiniz birinden ödemeli arama almanız durumunda şikayet edebilme hakkınız vardır. Bunun için ilk olarak cep telefonunuzun arama bölümüne *125*0* numarasını tuşlayıp daha sonra sizi ödemeli aramasını istemediğiniz kişinin numarasını da yazın. Numaranın sonuna “#” sembolünü koymayı unutmayın. Bütün adımların tamamlanmasından sonra karşı taraf artık sizi ödemeli olarak arayamayacaktır.

Türk Telekom Paketleri Nelerdir?

Türk Telekom Tarifeleri ile ilgili detaylar aşağıda tek tek yer alır:

  • Aşmayan Tarifeler: Türk Telekom mağazalarına giderek veya online başvuru formunu doldurarak bu paketten yararlanma şansınız vardır. Paketin içerisinde 1000 dakika konuşma, 1000 dakika SMS, 10 GB internet yer alır. Ayda sadece 45 TL ödenir. Üstelik kullanım hakları bittiği zaman internet otomatik olarak kapatılır ve bu sayede fazladan aşım yapma durumu olmaz. E-dergi ve sınırsız internet kullanma hakkınız da vardır.
  • Efsane Tarifeler: Bu tarifeden yararlanmak isteyenler “turktelekom.com.tr” internet adresinden ve mobil uygulama üzerinden başvuru formunu doldurmalıdır. Tarifeyi alanlar bir ay boyunca 1000 dakika konuşma, 1000 SMS ve 8 GB internetten yararlanma şansını elde eder. Bu paket için ödenmesi gereken ücret 29 TL olarak belirlenmiştir.
  • Selfy Sosyal Small Tarifesi: Paketin içerisinde 740 dakika konuşma, 5000 SMS, 3 GB internet yer alır. Bu internete ek olarak Intagram, Facebook, Youtube, Twitter gibi uygulamaların kullanılması için 2 GB internet ilave edilir. Paketin kullanım tutarı 49 TL’dir. Bu paketten yararlanmak isteyenler cep telefonlarının mesaj bölümüne “SOSYAL SMALL TARIFE” yazarak 5555’ e kısa mesaj göndermelidir.
  • Konuşkan Tarifeler: Bu tarife ile dakikalar boyunca konuşabilme şansınız vardır. Türk Telekom mağazalarından veya internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurarak paketi satın alabilirsiniz. Paketin içerisinde 1500 dakika konuşma, 1 GB internet ve 100 SMS kullanım hakkı yer alır. Paketin maliyeti sadece 25 TL’dir.
  • Evimde Mobil Wifi Tarifeleri: Bu fırsat ile evinizde her yerden internete bağlanma şansınız vardır. İster tabletinizden ister telefonunuzdan ister de bilgisayarınızdan aynı anda internete bağlanabilirsiniz. Tarife bitiminde internet kullanımınız kapanır ve ek aşım ücretine tabii tutulmamış olacaksınız. 20 GB için 29 TL, 50 GB için 64 TL, 100 GB için ise 135 TL ödeme yaparak hızlı bir şekilde internetinizi kullanabilirsiniz.
  • Mesleklere Göre Avantajlı Tarifeler: Her meslek grubuna uygun olarak tarifeler ortaya sunar. Örneğin, İçişleri Bakanlığı’nda çalışanlar için her yöne 1000 dakika konuşma, her yöne 1000 SMS ve 8 GB internet kullanma imkanı ortaya koyar.
  • Akıllı Çocuk Saati Tarifesi: Bu paketi aylık sadece 19 TL’ye Türk Telekom mağazalarından satın alabilirsiniz. Ayrıca tarifeyi Akıllı Çocuk Saati cihazı ile beraber kullanma olanağınız da vardır. Paketin içerisinde 250 dakika her yöne konuşma, 250 her yöne SMS ve 250 MB internet kullanımı yer alır.
  • Fırsat Web’de Tarifeleri: Tarifeden yararlanmak için “turktelekom.com.tr” resmi internet adresinden ya da “Online İşlemler” uygulaması üzerinden başvuru işlemlerinin yapılması gerekir. Bu tarifeden yeni hat aktivasyonu veya numara taşıma işlemi yapan Türk Telekom müşterileri yararlanabilecektir. Tarifenin içerisinde 1000 dakika konuşma, 1000 SMS ve 4 GB internet bulunur. Bu paket için bir ay ödenmesi gereken tutar 29 TL olarak belirlenmiştir. 6 GB internet satın almak isteyenler 35 TL, 10 GB internet için 45 TL ve 15 GB internet için ise 55 TL ödeme yapılmak zorundadır.

Türk Telekom İle Nasıl İletişim Kurulur?

Türk Telekom tarifeleri, Türk Telekom ödemeli arama, Türk Telekom hat taşıtma ve yeni bir hat alma, vb. gibi işlemleri yapabilmek için Türk Telekom’un 444 1 500 numaralı müşteri hizmetleri hattının aranması gerekir. Müşteri temsilcisinin yardımı ile işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Bunun dışında 444 1 444 numaralı çağrı hattı da aranabilir.

Aynı zamanda “www.turktelekom.com.tr” resmi internet adresinde yer alan iletişim formunu doldurarak talep ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.