Türk Telekom Hat Üzerine Telefon Alma Sorgulama Nasıl Yapılır?

turk telekom akilli telefon

Türk Telekom hattınız ile cep telefonu alma imkânı siz kullanıcılara sunulmaktadır. İnternet şubelerinden ve Türk Telekom şubelerinden seçeceğiniz model üzerinden aylık taksitlendirme seçeneklerinizi kolayca öğrenebilme şansına siz de sahip olabilirsiniz. Türk Telekom hat üzerine telefon almanız için kampanya dâhilindeki cihazlardan seçmeniz gerekmektedir. Kampanya cihazlarından bazıları şunlardır:

 • Samsung Galaxy A6+
 • Samsung Galaxy A8
 • Samsung Galaxy Note 8
 • Samsung Galaxy J7 Prime 2
 • Samsung Galaxy J4
 • Samsung Galaxy J6
 • LG V30+

Türk Telekom kalan bakiye nasıl öğrenilir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Hat Üzerine Telefon ve Taksitle Cep Telefonu Almak

Türk Telekom hattınızla taksitli telefon almak için gelirinize uygun kampanyalar arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin mobil müşteriler için Samsung Galaxy A6+ cihazı için peşin fiyatına 12 ay taksit imkânı bulunmaktadır. Taahhüt süresi 6 ay ile 12 ay arasında değişebilen bu kampanyada aylık ödeme tutarı 582TL ile 309 TL arasında taahhüt süresine göre değişmektedir.

Türk Telekom Kampanya Koşulları

Türk Telekom hat üzerine telefon kampanyaları cihazdan cihaza değişebilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan T.C. vatandaşları ve Türk Telekom müşterileri için kampanyalar bulunmaktadır. Örneğin Samsung Galaxy A6+ cihazı için şartlar şu şekildedir:

 • 6,9 ve 12 aydır Türk Telekom abonesi olmak istenebilmektedir.
 • Hattının herhangi bir neden ile dondurulmamış olması gerekmektedir.
 • Geçmiş borcunun bulunmaması gerekmektedir.
 • Kullanıcının herhangi bir tablet, bilgisayar ve cep telefonu kampanyasından yararlanmıyor olması gereklidir.

Türk Telekom İle Tarifeye Ek Ödeme

Tarifenize ek ödemeyle GSM operatöründen yararlanabileceğiniz ödeme teklifleri vardır. Tarifeye ek ödeme kampanyasını üç gruba ayrılmaktadır.  Taahhüt süresi boyunca, bireylerin faturalarına hizmet aldığı tarifenin bulunduğu gruba göre belirlenen tutardaki aylık tarife indirimi yansıtılacaktır. Bundan dolayı cihazın taksiti ve aylık tarife indirimi ile beraber, müşteriler belirlenen tarifeye ek bedelleri ödemiş olacaklardır. Ayrıca kampanya kapsamında yer alan tarife grupları arasında geçiş hakkı bulunmaktadır. Tarife grupları arası geçişler için taahhütnamede belirlenen kurallar geçerli olacaktır. Fakat bu kurallar haricinde tarife değişikliği olduğu takdirde kampanya sona erecektir ve cayma bedeli uygulanacaktır.

Türk Telekom İle Akıllı Cihaz Yenileme ve Taksit Planlama

Türk Telekom hattınızla cihazınızı yenilemek ve aylık taksit imkânlarını belirlemek için seçmiş olduğunuz model önemlidir. Türk Telekom’da müşteriler, akıllı cihaz yenilemede eski telefonları karşılığında, taksit planlamada ise ön ödeme karşılığında yeni cihazlarına indirimli tutarlarla sahip olabilirler. Ayrıca yeni cihaz için hesaplanan aylık cihaz taksiti küsürlü olması durumunda kuruşa yuvarlanır.

Türk Telekom evde internet müşteri hizmetleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Hat Üstüne Telefon Alma Fırsatından Kimler Faydalanabilir?

Türk Telekom’dan hattınızın üzerine cep telefonu alma şansından yararlanmak isteyen bireylerin öncelikle Türk Telekom müşterisi olması gerekmektedir. Ayrıca Türk Telekom faturalı hattına sahip olmalısınız. Hat üstüne telefon almada ödeme performansınıza göre risk raporunuz belirlenecektir. Bunun için bu kampanyalara T.C. uyruklu müşteriler başvurabilmektedir. Kampanya katılımı için belli tutarlarda ön ödeme yapma şartı aranabilir. Taahhütlü kampanya detayları ise şöyledir:

 • Kampanyadaki cihazlar, müşterilere bayiler tarafından tedarik ve fatura edilecek olup, cihaz bedelleri “tahsilatına aracılık edilen tutarlar” kapsamında tahsil edilecektir.
 • Taahhüt süresi dolmadan önce, kullanıcının kendi isteğiyle hattını kapatması, faturasız bir tarifeye geçmesi, hattının tarifesini geçerli olan tarifeler dışındaki tarifelerden birine geçirmek suretiyle değiştirmesi gibi nedenler olduğunda kampanya sonlanacaktır.
 • Kişinin hattını başka üçüncü gerçek ya da tüzel kişiye devretmesi, numarasını bir başka operatöre taşıması ilgili mevzuat ya da abonelik sözleşmesi uyarınca hattının kapatılmasına sebebiyet vermesi ya da kampanyanın iptalini direkt olarak talep etmesi hallerinde müşteri, kampanyadan yararlanmaya devam edemeyecektir.