Türk Telekom Bedava İnternet Paketleri Nelerdir?

turk telekom bedava internet kampanyasi

2020 Türk Telekom ücretsiz internet paketleri, 1GB hediye internet paketi ve faturalı hatlara özel 1 GB hediye internet paketleridir. Bu hediye internet paketleri, Türk Telekom hatları sahiplerinin kullandığı uygulamalara ve gerçekleştirdikleri talimat işlemlerine bağlı olarak sunulurlar. Türk Telekom ücretsiz internet paketleri, ArayanıBil Plus kullanıcıları için 1G hediye internet paketi, E-fatura talimatı kullanıcılarına ve 4,5 G hat kullanıcılarına hediye 1G internet paketi, Sosyal medya kullanımı için 1G hediye internet paketi olarak sıralanırlar. Türk Telekom bedava internet ArayanıBil, E-fatura kullananlara, 4.5G hatlılara bedava internet, 4.5G hat için ücretsiz internet tanımlama işlemi, sosyal medya için bedava internet hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilirler.

Türk Telekom faturasız tarifeler ve özelliklerine yazımızdan bakabilirsiniz.

ArayanıBil  Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom ArayanıBil ücretsiz internet uygulaması, ArayanıBil servisi kullanıcılarına sunulur. 2019 yılı içerisinde ArayanıBil servisini kullanarak, kendilerini arayan ve ulaşamayan numaraları SMS bildirimi ile öğrenmeyi tercih edenlere, yeni yıl hediyesi olarak 1G bedava internet kullanımı verilir.

Bu bedava internete ArayanıBil Plus kullanıcılarının ön ödemeli ve faturalı hatlarına Türk Telekom tarafından otomatik tanımlanarak sunulan hediye internet paketi olarak oluşturulmuştur.

E-Fatura Kullananlara Türk Telekom Bedava İnternet

E-fatura kullanıcıları Türk Telekom ücretsiz interneti, Türk Telekom müşterilerine yönelik yeni yıl hediyesi olarak sunulur. Türk Telekom faturalı hat sahibi olan ve E-fatura sistemi ile faturalarını almayı seçen kişiler, 1G ücretsiz internet kullanma hakkında sahiptir. E-fatura kullanıcılarının 1G bedava internetten yararlanması için izledikleri adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • Telefondan yeni mesaj metni bölümü açılır.
 • Mesaj metni içerisinde, ‘’1G, bir boşluk bırakarak, e-posta adresi bilgisi’’ mesaj metnine yazılır.
 • Mesaj, ‘’ 3008’’ numarasına gönderilir.

Bu işlem adımları ile Türk Telekom sisteminin E-fatura kullanıcısı olunduğunu onaylaması ve Türk Telekom bedava İnternet için 1G hediyenin otomatik olarak hatta tanımlaması sağlanır.

4.5G Hatlara Türk Telekom Bedava İnternet

4.5G hat için Türk Telekom ücretsiz internet paketlerinden yararlanma olanağı, Türk Telekom 4.5G hat sahiplerine sunulur. 4.5G hatlar ile ücretsiz internet paketinden yararlanmak için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • Kişi kendine en yakın Türk Telekom cep merkezi bayisine gider.
 • Eski hat bayi çalışanlarına iletip, 4.5 hat ile değişim yapılmak istendiği belirtilir.
 • Talep üzerine kişinin eski hattı, ücretsiz olarak 4.5G hat ile değiştirilir.

Yapılan bu güncelleme ile 4.5G hattına geçiş yapan kişilerin, hat kullanımları üzerine 1 ay boyunca kullanabilecekleri 1G hediye internet paketi hakkı bulunur. Paketin hatta tanımlanması için alınana yeni 4.5G hat ile SMS bildirimi yapılır.

Türk Telekom faturalı tarife bilgilerine de bakabilirsiniz.

4.5G Hata Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Tanımlanır?

Türk Telekom 4.5G hata ücretsiz internet tanımlama işlemi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • 5G uyumlu hattın kullanıldığı telefondan yeni mesaj metni bölümü açılır.
 • Mesaj metni içerisine,’’ 4,5G SIM’’ yazılıp, mesaj ‘’ 5555’’ numarasına gönderilir.
 • Mesaj gönderimi sonrası bilgilendirme SMS’i ile hatta 1G bedava internet tanımlandığı iletilir.

Bu adımlar ile yeni alınan 4.5G uyumlu hat için 2020 yılı ilk ayında kullanılacak olan 1G bedava internet paketi tanımlanır.

Sosyal Medya İçin Türk Telekom Bedava İnternet

Sosyal medya için Türk Telekom ücretsiz internet paketi kullanım olanağı, Türk Telekom hattı sahibi bayan müşterilere sunulur. Türk Telekom hat sahibi bayan müşterilerin sosyal medya kullanımında bedava internet paketinden yararlanmak için izlediği adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • Türk Telekom hattının kullanıldığı telefondan yeni mesaj metni bölümüne girilir.
 • Mesaj içerisine, ‘’ Sosyal Paket’’ yazılıp, ‘’ 5555’’ numarasına gönderilir.
 • Kişi hattı üzerinden her gün içerisinde 30 TL limitli internet kullanımı yüklemesi yapıyor ise 1G hediye paket olanağı sunulur.
 • Bu şarta uyanlara, SMS ile Sosyal medya kullanımları için 1G Türk Telekom bedava internet paketi tanımlaması yapıldığının mesajı iletilir.