Samsung Yeni Tizen Z4 Modelini Tanıttı!

Samsung ürettiği telefonlarla adından söz ettiren bir marka olma özelliği gösteriyor. Yeni nesil cihazlarında da güncellenmiş özelliklerine kolaylıkla rastlayabilirsiniz.

Samsung’un Tizen İşletim Sistemli Telefonu Olan Z4

Samsung Galaksi serisiyle adından söz ettirirken şimdi de Tizen işletim sistemli telefonu olan Z4 ile konuşulmaktadır. Birkaç öncesinde Samsung’un Tizenli bir telefon üreteceğine dair söylentiler bulunsa da resmi bir açıklama yoktu. Aradan bir süre geçtikten sonra da marka Z4’ü resmen duyurdu.

Samsung da kullanılan işletim sistemi Android işletim sistemiydi. Tizen de bu işletim sistemine bağlılık gösteriyor. Ayrıca Tizen’in birçok akıllı saati ve eşyası da bulunuyor.

The Korea Times dergisi Samsun’un bu yeni işletim sistemiyle alakalı olarak bir iddiada bulundu. Buna göre Samsung Android’e fazla dayanmak istemediğinden Tizen’i ilk sıraya almıştır. Hatta Samsung’daki bir yönetici de ’ekosisteminiz yoksa geleceğiniz yoktur. Tizen, sadece mobil cihazlarla kullanılmak üzere geliştirilmiş bir platform değildir” dediği de söylentiler arasındadır.

Marka şimdiye kadar birkaç Tizenli ürünü piyasaya sürmüştür. Firmanın merkezi de güney köredir. 2014 senesinde de Gear akıllı saatlerinde Android’i terk ederek Tizen işletim sistemini kullanmaya başlamıştır. Samsung Tizen işletim sistemli telefonlarını Hindistan da piyasaya sürüyor. Söylentilere göre telefon burada bir milyon fazla alıcıya satılmıştır. Firmadaki yönetici 2016 senesinin ilk çeyreğinde Hindistan’da 64 milyondan fazla telefon sattıklarını da söylüyor. Bu durumda telefonun büyük ilgi göreceğine kanıt bilgiler arasında yer alıyor.