iPhone 8 için 3D yüz tanıma sistemi dedikoduları

İphone geçmişten bu yana kadar ürettiği modellerle adından söz ettiren bir telefon markası özelliği gösteriyor. büyük inovasyonlar yaşayan İphone yeni nesil telefonlarına da üstün donanımlar getirmiş durumdadır. Şimdiler de piyasada esintileri başlayan iphone 8 de merakla bekleniyor.

İlk Yüz Tanıma Teknolojisi İçin İphone 8

İphone 8 yeni bir özelliğiyle dünyada bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Telefona 3D yüz tanıma sistemine sahip bir kamera yerleştirilmesiyle fark yaratması bekleniyor.

3D yüz tanıma teknolojisi diğer yüz tanıma sistemlerinden ayrılıyor. Bu da derinlik noktasından kaynaklanıyor. Böylece sistem daha güvenli bir şekilde çalışarak kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor. İphone bunu başarılı bir şekilde tasarladıktan sonra da Samsung Galaksi S8’e göre daha güvenilir olacaktır.

Apple markası yüz tanıma sistemleri üzerine çalışan bir şirketi satın aldığından bu iddiaların doğruluk payı yüksek görünüyor. İsrailli start – up şirketi RealFace yüz tanıma sistemini telefona uygun bir şekilde tasarlayacaktır. LG Innotek markasının da yüz tanıma sistemini kullanacağına dair bilgiler de doğru değildir.

İphone 8 yeni donanımlarıyla ve yeni şık görüntüsüyle beraber kullanıcılarına merhaba demeye hazırlanıyor. Telefona yüklenen yeni özellikler de onu benzersiz kılıyor. Yüz tanım sistemi cihazdaki en önemli gelişmedir. Kullanıcılar bu konudaki net açıklamalar için de üreticiden net bir açıklama istiyor. Ama İphone 8 her halükarda piyasada çok konuşulan bir telefon olacak gibi görünüyor.