Facebook mobil IOS ve Android

Mobil uygulama olarak akıllı cihazları üzerinden Facebook kullanmaya devam eden kullanıcıların pek çoğu uygulamanın güvenlik açıklarından şikayet ediyordu. Son zamanlarda özellikle sahte isimli hesapların sayısındaki artıştan dolayı pek çok kişinin dolandırılmasına sebep olan bu güvenlik açıklarının önlenmesi amacıyla Facebook’un uygulama için yeni güncellemeler geliştirmesi söz konusu oldu. Daha önce de güvenilirliği artırmak üzere çeşitli güncellemeler, şifre korumaları geliştirmiş olan Facebook’un son güncellemesinde yine buna yer vermesi kullanıcıların daha rahat bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam etmesi sonucunu doğurdu. Artık kullanıcılar kendi kimlik bilgilerinin paylaşılması ya da üçüncü kişilerin kendileri hakkında sahte hesaplar üretmesi gibi durumlardan korunabilecek.

Facebook Uygulaması Artık Daha Hızlı!

Akıllı telefonlarda üst model olmayan pek çok telefon için Facebook uygulamasının kendisini kullanmak bir eziyete dönüşüyordu. Uygulamanın telefonda kapladığı yer itibarıyla en fazla yer kaplayan uygulama ve dosyalardan biri olması aynı zamanda uygulamanın da ara yüzünün de etkisiyle birlikte çok daha yavaş bir kullanım sunuyordu. Hatta pek çok kullanıcı Facebook’ta karşılaştığı bu yavaşlık sorunu sebebiyle başka sosyal medya platformlarına da geçiş yapmış ya da ağırlık vermiş durumdaydı. Facebook’ta yapılan son güncelleme ile birlikte artık Facebook’u kullanıcılar çok daha hızlı bir şekilde kullanabiliyor. Bu durum aynı zamanda takılma ve donmalardan kaynaklı olarak ortaya çıkan yanlış kullanımların önüne geçilmesini de sağlayacak.

Facebook Uygulamalarından Oyunlar Oynanabilecek!

Messenger Games adıyla bir süre test aşamasında kalmış ve ardından bazı kullanıcılar için açık hale getirilmiş olan oyun oynama özelliği artık tüm Facebook kullanıcıları tarafından ulaşılabilir bir özellik haline geldi. Instant Games yani Anlık Oyunlar özelliğini aktif hale getirmek için kullanıcıların son güncellemeyi yaparak uygulamalarını en güncel versiyonu ile kullanması gerekiyor. Daha önce Facebook’un mobil uygulaması ya da internet sitesi üzerinden oynanabilen pek çok oyunun da aynı zamanda Messenger üzerinden de oynaması bu özellikler sayesinde mümkün olacak. Arkadaşları ile birlikte oyun oynamak isteyenler için hali hazırda 50’yi aşkın oyun bulunduran bu yeni özellikte yakında oyun sayısının artması da bekleniyor.