Facebook Messenger mobil IOS ve Android

Temel olarak haberleşme ve iletişim ihtiyaçları için kullanılmakta olan Facebook Messenger artık kendi işlevinin de üzerine çıkarak kullanılabiliyor. Her geçen gün yenileri eklenen güncellemeler ile birlikte Facebook Messenger’in kullanım alanında da büyük bir gelişme meydana geldi. Botlar ile ilgili olarak yapılan yeni güncelleme sayesinde artık kullanıcıların sohbet botlarını kullanması mümkün olabilecek. Örneğin, herhangi bir sohbet grubunda bir maç skorunun takip edilmesi söz konusu olmuşsa bu maç skoruyla ilgili bilgileri aktarabilecek olan bot sohbet grubuna eklenebilecek. Bu sayede kullanıcıların başka bir platforma gerek kalmadan maç skoru ile ilgili bilgileri alması mümkün olabilecek.

Botlara Nasıl Ulaşılacak?

Uygulamanın kendisinde devrim yaratacak bu yeniliği elde etmek için kullanıcıların sohbet gruplarına ekleyebilecekleri botları görebilecekleri bir de keşfet ekranı açılmış durumda. Bu keşfet ekranı sayesinde kişiler hali hazırda var olan sohbet gruplarına botlar ekleyerek yeni bilgiler alabileceği platformlar oluştururken aynı zamanda botlar sayesinde ön izleme yaparak ilgi alanları ortak kişilerle de buluşabilecekler. Facebook Messenger yeni gelen bu özelliği sayesinde bireysel amaçlarla uygulamayı kullanan kişilerden daha çok kurumsal amaçlar doğrultusunda Facebook Messenger’ı kullanan kişiler için sıklıkla kullanılan bir araç olacak. Botların sahip olduğu yapay zeka teknolojisi aynı zamanda soruları cevaplayan bir robot gibi de davranabilecek.

Yerinizi Facebook Messenger’dan Duyurabileceksiniz!

Mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olarak kullanılması tercih edilen Facebook Messenger kullanıcıları uygulama üzerinden yer bildirimleri yapamıyordu. Yeni gelen güncelleme sayesinde artık kullanıcılar yer bildirimi de yapabilecek. Live Location adı verilen özellikle birlikte anlık olarak yer takibi yapan bu özelliği dileyen kişiler kapatabilecekler. Live Location özelliğinin daha çok buluşmak üzere sözleşmiş olan kişilerin birbirini daha kolay bulması için kullanılabileceği öngörülüyor. Bununla birlikte kişiler karşılarındaki kişilerden ne kadar uzakta olduklarını görmek ve bunu karşılarına bildirmek için de bu özelliği kullanabilecek. Bazı kullanıcılarda henüz güncelleme ile birlikte gelmemiş olsa da kısa süre içinde tüm Facebook Messenger’ı kullanan kişiler için bu özellik aktif hale gelecek. Kullanıcıların güncellemeleri takip etmesi yeterli olacak.