Facebook Hesabı Nasıl Açılır? Facebook Giriş Nasıl Yapılır? [EN KOLAY YOL]

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya aracı olarak bilinen Facebook, her yaş grubuna hitap eden bir paylaşım sitesidir. Facebook ile kullanıcılar ilkokul arkadaşlarına bile ulaşabilir ve aynı zamanda fotoğraf, video ve düşüncelerini de diledikleri zaman arkadaşları ile paylaşabilirler.

 

Facebook ile arkadaşlarınıza ulaşıp onların paylaşımlarını görebildiğiniz gibi gruplara ve sayfalara da dahil olarak çok daha fazla kişi ile iletişime geçme imkanı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz Facebook üzerinden online oyunlar oynayıp canlı yayınlar yapabilirsiniz. Facebook’un bu kadar popülerleşmesinden sonra kendime facebook açmak istiyorum diyen kişi sayısı da oldukça artmıştır.

 

Facebook Nasıl Kurulur?

Facebook’a kayıt olmak için telefon numaranızı kullanabilirsiniz.

 

Eğer telefon numarasız nasıl Facebook açılır diye soracak olursanız:

 • Telefon numarası olmadan hesap açabilmek için bir mail adresiniz olmalıdır.
 • Eğer mail adresiniz yoksa yeni bir mail adresi almalısınız.

 

Daha önceden aldığınız bir mail adresiniz varsa onu da kullanabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken nokta şudur, daha önce açtığınız mail adresinizi şu ana kadar herhangi bir Facebook hesabı açmak için kullanmamış olmalısınız.

 

Facebook hesabı açmak için gerekli olan mail adresinizi aldınız ya da telefon numaranız ile giriş yapmak için hazırsınız.

 

Uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir:

 • Web sitesine giriş yapın.
 • Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran açılacaktır.

facebookgiriş

 • Facebook kaydol ekranında gördüğünüz boşlukları doldurun.
 • Boşluklara isim, soyisim, mail, şifre, doğum tarihi ve cinsiyet bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Gereken bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra kaydol butonuna tıklayın.
 • Facebook kayıt kısmındaki boşluklara girdiğiniz mail adresinize ya da telefon numaranıza bir doğrulama kodu gelmelidir. Doğrulama kodunuzu aldıktan sonra bu kodu kullanarak Facebook’un sizi yönlendirdiği sayfaya geçin.

 

Artık bir Facebook hesabınız var, Facebook giriş yap ekranını kullanarak hesabınıza dilediğiniz zaman girebilirsiniz. Facebook hesabınızı açtınız ve arkadaşlarınıza ulaşıp, paylaşımlar yapmanız için size adım adım seçenekler sunulur.

 

Arkadaşlarınızı bulmak ve onlarla iletişime geçmek için:

 • Üst kısımda bulunan arama butonuna arkadaşınızın isim ve soyismini yazın.
 • Arkadaşınızın ya da arkadaşınızla aynı isim ve soyisime sahip kişilerin hesapları ile karşılaştığınızda profil resimlerine bakarak doğru kişiyi eklediğinizden emin olun.
 • Arkadaş ekle butonuna tıklayın.
 • Arkadaşınız da sizi kabul ederse iletişime geçebilirsiniz.

 

Aynı zamanda profil resmi ekleyerek ve kişisel bilgileriniz kısmını doldurarak sizi tanıyan insanların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz.

 

Facebook Hesabı Açmak İçin TIKLAYINIZ!

 

Telefondan Facebook Nasıl Açılır?

Telefondan yeni Facebook hesabı açmak istiyorsanız:

 • Dilerseniz mobil tarayıcıyı kullanarak dilerseniz de Facebook uygulamasını telefonunuza indirerek yine yukarıda bahsettiğimiz işlemleri tek tek uygulayarak hesabınızı açabilirsiniz.

 

Akıllı telefonunuzdan Facebook kullanacaksanız, mesaj kutunuza ulaşabilmek için Facebook uygulamasının yanında bir de Messenger uygulamasını indirmelisiniz. Eğer Messenger’ı indirmezseniz size atılan mesajları okumanız mümkün olmaz ve siz de herhangi birine mesaj atamazsınız.