10.5-inçlik iPad Pro 2 12.9 inç modellerle birlikte bekleniyor

ipadPro’nun yakın bir tarihte piyasaya sürüleceğine dair dair dedikodular sürmektedir. Cihaz 10.5, 9.7, 12.9 inçlik modelleriyle piyasaya girmeye hazırlanıyor.   Farklı renk modelleriyle de adından söz ettireceğe benziyor.

IPAD Pro ve Görüntü Kalitesi

Apple yetkili bayisi stok sistemi üzerinden IPAD Pro 2’nin görüntüleri sızdırılmıştır. Daha önceki bilgiler de 10.5 içlik ekrana sahip olan İPAD Pro 2’nin erken bir tarihte piyasaya sürüleceği söylense de beklenilen tarihlere denk gelmedi. Ama yakında pro 2’yi piyasada göreceğiz.

İpad Pro 2’nin dört adet hoparlörü bulunuyor. Süper-hızlı işlemcisi bulunan cihaz yeni bir çıkış yaparak kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan bir cihaz olma konusunda emin adımları atıyor.

Yeni iPad’in 3 farklı modelle çıkış yapacağı söylentileri bekleyenleri meraklandırdı. Çünkü söylentilere göre 9.7-inç ve 12.9-inç boyutlarıyla farklı tabletler çıkarabileceği ayrıca 7.9-inç‘lik bir başka iPad’inde acaba iPad Pro Mini ismiyle mi çıkacak diye bekleyenlerin aklında soru işareti bıraktı. Çıkış tarihinde kesin bir söylenti bulunmasa da tahmini Mart 2017 gibi çıkış yapması yine söylentiler arasında bulunuyor.

İpad teknolojisine yeni bir bakış açısı getiren Pro 2 üstün özelliklere sahiptir. 12 megapiksel arka kamerası, 12-megapiksel arka kamera, 5MP ön kamera, 4K (3840×2160) video kayıt özelliği bulunan ipad aynı zamanda canlı ve daha gerçekçi bir renge sahip ekranıyla da göz dolduruyor. Hatta pembe renk seçeneğine bile ulaşabilirsiniz.

İpad Pro 2 İOS 10 ile yüklü olarak piyasaya sunulacaktır. Cihaza 100’den fazla güncel özellikler de getirildiği söyleniyor. A9X FinFET teknolojisine inşa edilmiş A10X işlemcisi de ipad da yerini almıştır.